VVD tegen sancties gewasbescherming
Kamerlid Helma Lodders (VVD) is het niet eens met de aangescherpte sancties voor boeren die geen gewasbeschermingsplan kunnen laten zien aan de NVWA. Ze wil dat staatssecretaris Sharon Dijksma (Landbouw) de maatregel terugdraait.
De NVWA heeft aangekondigd dat het ontbreken van een gewasbeschermingsplan voortaan wordt gezien als een ‘ernstige overtreding.' In het kader van de cross-compliance kan dat leiden tot een korting van 3 procent op de EU-inkomenssteun.
Geen sprake van
In schriftelijke vragen aan de staatssecretaris stelt Lodders dat daarvan ‘geenszins sprake kan zijn.’ Ze wijst erop dat voormalig staatssecretaris Henk Bleker heeft toegezegd om in 2013 het gebruik van het gewasbeschermingsplan te willen onderzoeken in samenwerking met de sector.
Zolang het ministerie in gesprek is met LTO, kan de NVWA ‘haar prioriteiten beter elders leggen’, meent het Kamerlid. Ze geeft Dijksma verder mee dat het gewasbeschermingsplan ook helemaal geschrapt kan worden. Dat zou bijdragen aan het terugbrengen van de administratieve lastendruk, zoals afgesproken in het regeerakkoord.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere X948 zitmaaier (SOM) #31306
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 9°5 %
-
Woensdag15° / 8°5 %
-
Donderdag15° / 10°20 %














