EP voor verlenging suikerquotum
Het Europees Parlement (EP) heeft zich gisteren met een ruime meerderheid uitgesproken om het systeem van de Europese suikerquotering te verlengen tot 2020.
EP-leden gaan ervan uit dat verlenging van het suikerquotum goed is voor het evenwicht op de Europese suikermarkt.
Wel maakt het parlement de aantekening dat er een instrument moet komen om eenvoudig buitenquotum suiker voor consumptie op de markt te kunnen brengen.
GLB-beleid
Het afschaffen van het suikerquotum per 2015 is onderdeel van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) beleid van de Europese Unie.
De lidstaten zijn verdeeld over wel of niet verlengen en landbouwcommissaris Dacian Ciolos heeft meermaals gezegd het liefst zo snel mogelijk afscheid te nemen van het suikerquotum.
Reactie
De Europese organisatie van suikerbietentelers Cibe is blij met het EP-standpunt. Cibe vindt dat de Europese suikersector na de ingrijpende hervorming in 2006 meer tijd nodig heeft om concurrerend te kunnen zijn op de wereldmarkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
-

Fordson Super Dexta
1963, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (MID) #778126
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 13°15 %
-
Donderdag21° / 15°90 %
-
Vrijdag22° / 16°90 %











