Europese groenen strijden voor bijen
De groene fractie in het Europees Parlement eist een onmiddellijke ban op de schadelijkste pesticiden.
'Europa heeft zich lang verscholen achter het gebrek aan wetenschappelijk bewijs voor de link tussen bijensterfte en het gebruik van pesticiden op grote schaal', zegt Sandrine Bélier van de groene fractie.
Die link tussen beide is volgens Bélier afgelopen maand door de Europese Voedselveiligheidsautoriteit (EFSA) geleverd. 'Daar moet nu dringend gevolg aan worden gegeven.'
Bevruchting
'Bijen zijn enorm belangrijk voor de landbouw', vult parlementslid Bart Staes aan. 'Ze produceren niet enkel honing, maar zorgen ook voor de bevruchting van de gewassen.'
Volgens de groenen staat de Europese Commissie echter onder enorme druk van de farmaceutische industrie, die het gebruik van pesticiden blijft aanmoedigen.
EU-wetgeving
De Europarlementariërs van de milieucommissie bespreken morgen het voorstel van de Europese Commissie om de huidige wetgeving van de Europese Unie (EU) rond honing te wijzigen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #692563
Gebruikt, € 7.054
-

John Deere 6R 250 trekker (OLD) #775887
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag4° / -2°10 %
-
Zondag3° / -2°10 %












