Uienmarkt afhankelijk van Afrika
Afrika is voor Nederlandse uien nog steeds de belangrijkste exportbestemming. Van extra vraag uit Oost-Europa is weinig merkbaar.
Bureau Uienmarktinformatie meldt op de website Ui-info.nl dat afgelopen week nog een kleine 6.000 ton uien van Vlissingen naar Senegal is verscheept. De verwachting is dat de export naar Afrika in elk geval tot maart aanhoudt.
Ondanks dat Afrika de toon zet in de export, gaan de uien op dit moment naar veel meer bestemmingen. De indruk van exporteurs is dat de hogere tarieven voor containervervoer nog geen invloed hebben op de bestellingen.
Exporttempo
Wel geven de exporteurs aan dat van meer vraag vanuit landen in Oost-Europa nog niets merkbaar is. Voor de komende week zijn minder orders geplaatst en daarom neemt het exporttempo iets af.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %













