Prijsindex rundvlees in België
De Belgische landbouworganisaties ABS, Boerenbond en FWA, verenigd in Agrofront, willen samen met de retail een prijsindex voor rundvlees naar Frans voorbeeld.

Deze index, opgemaakt door de Federale Overheidsdienst Economie, zal de evolutie van de voederkosten en verkoopprijzen van kwaliteitsrundvlees weergeven. In de loop van januari zal deze index voor het eerst worden gepubliceerd, meldt Vilt.be.
Beter prijzen
Agrofront rekent hiermee op betere rundveeprijzen. De landbouworganisaties zullen telkens overleggen met de distributiesector als er onbalans ontstaat tussen de productiekosten en afzetprijzen van de runderen.
Inspanningen
‘De (gunstige) invloed op de prijsvorming is met andere woorden afhankelijk van de concrete inspanningen die de andere schakels in de rundvleesketen willen doen wanneer de marge van de vleesveehouder onder druk komt te staan’, stelt Agrofront.
Begin januari komt het ketenoverleg opnieuw samen om verder te onderhandelen over een prijscorrectie voor rundvee.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692933
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X370 (HG) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
New Holland T7.270 AutoCommand
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (ZOB) #692921
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %