Van Norel verhuist door kavelruil
Martin en Paula van Norel-Buurkens verplaatsen hun bedrijf van Doornspijk naar Oosterwolde. Ze krijgen daar een huiskavel van 44 hectare.
Familie Van Norel begint op een compleet nieuwe locatie aan de Kleine Woldweg in Oosterwolde. De melkveehouders krijgen 44 hectare huiskavel op de overgang van zand- naar kleigrond. Zes hectare is veldkavel, aan de overkant van een rustige weg.
Van Norel bekeek of bedrijfsverplaatsing financieel mogelijk zou zijn. De gebouwen in Doornspijk zijn goed onderhouden, maar oud. De melkveehouders moesten investeren in een nieuwe stal. Ze doen dat nu op de nieuwe locatie.
Doorgaande weg
Martin en Paula melken 80 koeien. De oude huiskavel telt 15 hectare grond. De vier veldkavels liggen op twee tot vier kilometer afstand. Ze moeten daarbij over de drukke doorgaande weg van Nunspeet naar Elburg.
De Van Norels willen in Oosterwolde naar 140 koeien en 80 tot 90 stuks jongvee. De koeien, die weidegang krijgen, komen in een 0+4+2 stal, waarbij het jongvee in het gedeelte komt met de twee rijen boxen.
Investering
Volgens Van Norel gaat het bij de verhuizing om een investering van 900.000 tot 1 miljoen euro voor de nieuwe stal, exclusief erfverharding en woonhuis.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (MOL) #777379
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X948 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781632
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker (OLD) #705709
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











