Stro houdt perssap vast in Zeeland
Het effect van stro onder maïs om perssappen vast te houden. Ondernemers konden dit maandag letterlijk zien op het bedrijf van Piet van Wingen in Baarland. De belangstelling was met zo'n 30 ondernemers goed.
Activiteitenbesluit
De melkveehouder heeft samen met ZLTO een demonstratieproef opgezet om collega-ondernemers te tonen hoe op deze manier de uitspoeling van perssappen te voorkomen.
Op 1 januari 2013 gaat waarschijnlijk het nieuwe Activiteitenbesluit in, met een verbod op het lozen van erfafspoelwater op het oppervlaktewater. In die regeling staat vermeld dat perssappen moeten worden opgevangen.
Voor veel bestaande bedrijven is een bouwkundige aanpassing, bijvoorbeeld in de vorm van een opvangput, om hieraan te voldoen lastig. Een mogelijke optie is het gebruik van stro onder de ingekuilde snijmaïs. Verschillende overheden zien dit als een goede optie.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz-Fahr schudder
Gebruikt, € 1.500
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (LIE) #688016
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag19° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°80 %
-
Donderdag18° / 11°55 %














