Opnieuw zorgen vanwege koprot
De akkerbouwsector maakt zich net als vorig jaar vanwege koprot zorgen over de kwaliteit van zaaiuien in de bewaring.

Johan Bergmans van LTO-vakgroep Akkerbouw vertelde deze week op een akkerbouwbijeenkomst in Emmeloord dat er opnieuw uienboxen te vinden zijn met een twijfelachtige kwaliteit. Dat komt vooral door koprot.
'Het is geen algemeen beeld. De kwaliteit verschilt sterk van bedrijf tot bedrijf', vertelt Bergmans.
Kwaliteitsetiket
LTO-akkerbouw pleit voor een kwaliteitsplan en een -etiket voor uien om de kwaliteit in de afzet structureel naar een hoger plan te helpen.
'Een slechte kwaliteit gaat zeker later in het seizoen ten koste van onze exportmogelijkheden', stelt Bergmans. 'Het zou goed zijn als deskundigen ons handvatten kunnen geven om koprot in de bewaring te voorkomen.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
LEMKEN 5 SCHAAR PLOEG (SOM) #662
Gebruikt, € 15.500
-
Gebruikt, P.O.A.
-
HUSQVARNA R200IX ACCU RIDER (LIE) #60841
Gebruikt, € 6.920
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 12°90 %