AGF sterk ondanks forse concurrentie
Nederland handhaaft sterke positie in aardappelen, groente en fruit (AGF) sector, ondanks verhevigde concurrentie. Dat meldt ABN AMRO in sectormonitor food.
In de eerste drie kwartalen van 2012 stabiliseerde de Nederlands export van groente en fruit. Dat is volgens de bank mede veroorzaakt door het donkere voorjaar van 2012. De export kwam daardoor traag op gang.
Door het donkere voorjaar is ook in 2013 minder fruit voor export beschikbaar.
Verhevigde concurrentie
Verder is er door groeiende concurrentie vanuit Spanje minder groente en fruit uitgevoerd naar de belangrijkste bestemmingen. Dat zijn onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
Maar ook de toenemende vraag naar lokaal geproduceerde producten speelt hierin een rol.
Productdifferentiatie, duurzaam produceren en het minimaliseren van residuen geven echter een positieve impuls aan de mogelijkheden tot export., stelt de bank.
Doorvoerland
In steeds grotere mate fungeert Nederland ook als doorvoerland voor groente en fruit. ABN AMRO ziet door deze continue opmars van import de re-export toenemen.
Daarnaast verschuift het blikveld van exporteurs naar landen buiten de Europese Unie. Zo heeft Rusland een stevige positie in de top 5 van Nederlandse exportbestemmingen.
• Klik voor complete sectorrapport op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

John Deere X147R (HIL) #335633
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %











