Plant roept om hulp bij insectenaanval
Als een insect eieren op een plant legt, maakt de plant geuren aan die andere insecten aantrekken of afstoten. Dit mechanisme zet de plant in om zich te ontdoen van de plaag, voordat die schadelijk wordt.
Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen UR bij koolplanten. Onderzoekers hebben getest hoe sluipwespen en koolwitjes reageren op geuren. Sluipwespen zijn de natuurlijke vijanden van de rupsen van het grote koolwitje.
Eieren
Zwarte mosterdplanten stoten geuren uit wanneer het grote koolwitje eieren op de planten legt. Die geuren lokken sluipwespen en stoten andere koolwitjes af.
Opvallend is dat het mechanisme niet werkt, als de planten worden belaagd door minder veelvoorkomende insecten, zoals de koolmot.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, € 6.450
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

John Deere 6M 125 trekker (MOL) #783194
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°5 %
-
Zondag20° / 10°5 %
-
Maandag20° / 11°5 %











