Subsidies voor schaapskuddes
Demissionair EL&I-staatssecretaris Henk Bleker wil opnieuw een subsidieregeling voor schaapskuddes. De Europese Commissie moet de regeling nog goedkeuren.
Bleker schrijft aan de Tweede Kamer dat subsidie nodig is voor het behoud van zeldzame schapenrassen en van cultuurhistorisch erfgoed.
De subsidie is alleen bedoeld voor rondtrekkende schaapskuddes gehoed door een herder met één of meer honden. Ook moeten de kuddes bestaan uit de zeldzame schapenrassen: het Kempisch heideschaap, het Drents heideschaap, de Schoonebeeker, het Veluws heideschaap en het Mergellandschaap.
Begrazingsplan
Aanvragers van deze subsidie wordt gevraagd een begrazingsplan in te dienen, zodat duidelijk is hoe groot de kudde is en waar en wanneer de kudde rondtrekt.
Het houden van schaapskuddes is volgens de regels van het Europese landbouwbeleid een economische activiteit. Verstrekken van subsidie aan bedrijven is een vorm van staatssteun. En dat is volgens de Europese Commissie verboden.
Goedkeuring Europese Commissie
De regeling wordt daarom ter goedkeuring aan de Europese Commissie voorgelegd. Zonder de voorafgaande goedkeuring lopen de eigenaren van de schaapskuddes het risico dat ze de ontvangen subsidie met rente moeten terugbetalen.
Uiteindelijk is het volgens Bleker de bedoeling dat schaapskuddes met zeldzame rassen zonder subsidie worden gehouden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











