'Eén orgaan voor alle productschappen'
Productschap Akkerbouw (PA) werkt samen met andere productschappen aan een nieuw bestuursmodel met één openbaar lichaam en daar omheen verschillende sectorplatformen.
Renée Bergkamp, voorzitter van PA, vertelde dit gisteren tijdens het openingssymposium van de Bildtse Aardappelweken in Sint Jacobiparochie. De werktitel voor het nieuwe publiekrechtelijke bestuursorgaan is NAKO (Nederlandse Agro Keten Organisatie).
Volgens Bergkamp is het de bedoeling dat NAKO gevestigd wordt in Zoetermeer en zal functioneren met beperkte bestuurlijke toeters en bellen. 'Het wordt één openbaar lichaam meet één bestuur, één voorzitter en een medebewindsorganisatie en een serviceorganisatie.'
Onmisbare taken
De sectorplatformen gaan zich op sectorniveau alleen bezighouden met publiekrechtelijke taken die onmisbaar zijn. In de nieuwe situatie horen daar in elk geval geen promotie- en marketingactiviteiten meer bij.
De productschappen, met uitzondering van de productschappen voor vis en dranken, hebben een mandaat van hun besturen om toe te werken naar het nieuwe bestuursmodel. Voor de verdere ontwikkeling is nu de politiek aan zet, aldus Bergkamp.
Tweede Kamer-verkiezingen
'Na de motie van de Tweede Kamer van afgelopen december om de productschappen op te heffen, wachten we nog steeds op een reactie van het kabinet. Mogelijk komt er meer duidelijkheid over het voortbestaan van de pbo’s na de Tweede Kamer-verkiezingen in september.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 33.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (MM) #692560
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (LH) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZND) #75861
Gebruikt, € 14.959
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %