LTO: ganzenplaag kostenpost
LTO Noord-afdeling Sneek-Wymbritseradeel roept provincie Fryslân op om de ganzenplaag meteen aan te pakken. De populatie is verdubbeld en verworden tot een enorme kostenpost.
De populatie overzomerende ganzen groeide in Friesland van 17.000 exemplaren in 2009 naar bijna 40.000 vorig jaar. Daardoor stijgt de schade op de agrarische percelen explosief.
Het toegezegde maatwerkplan werkt niet, vindt LTO Noord-afdeling Sneek/Wymbritseradeel. Om de gewasschade te reduceren, moet een aantal jaren de ganzen in de ruiperiode worden gevangen en naar de poelier gebracht. Die kan ze vervolgens als streekproduct op de markt brengen.
Dure maatregelen
Omdat ganzen enorme hoeveelheden gras eten, moeten boeren zelf voer aankopen om hun koeien te voeren. De dure maatregelen kosten melkveehouder Wijnja uit Boornzwaag jaarlijks minstens € 25.000.
De LTO Noord-afdeling laat morgen op dit bedrijf de gevolgen van de plaag zien aan landelijke en lokale politici.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland EG 100-300 ploeg 4-schaar (MAA) #775553
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T6.140
2017, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°55 %