Vroege inzaai suikerbieten
Het zaaien van suikerbieten is in volle gang. Aan het begin van deze week was ongeveer éénderde van het bietenareaal in Nederland ingezaaid.
De start van het zaaiseizoen is vroeger dan gemiddeld. Van de afgelopen 15 jaar was alleen in 2011 en 2003 de inzaai nog vroeger.
Met het aanhoudend droge weer is het te verwachten dat het resterend areaal suikerbieten ook snel is gezaaid. Suiker Unie meldt dat op sommige percelen iets dieper wordt gezaaid om het zaad aan te laten sluiten op de vochthoudende ondergrond.
Bodemherbiciden
De onkruidbestrijding voor opkomst van de suikerbieten met bodemherbiciden stellen veel bietentelers uit vanwege de droge omstandigheden. Ook zijn de eerste emelten op bietenpercelen alweer waargenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %