LTO Noord: meting uitstoot Eemshaven
LTO Noord-afdeling het Hogeland pleit voor een biomonitoring om de uitstoot van de kolencentrales in de Eemshaven te meten. Dat schrijft ze in haar Landbouwactieplan Het Hogeland 2012-2022.
De verdere ontwikkeling van de Eemshaven heeft gevolgen voor de agrarische sector. Niet alleen de druk op de grondmarkt en de hogere prijzen voor landbouwgrond, maar ook voedselveiligheid is hierbij een aandachtspunt.
Brand Moerdijk
'Emissie van milieugevaarlijke stoffen kan voor de gewassen en gronden in Eemsmond een groot risico vormen. De brand in Moerdijk, vorig jaar januari, toonde aan dat een calamiteit in de chemische industrie grote gevolgen voor de omliggende landbouw kan hebben', meldt de afdeling in haar actieplan.
Vertrouwen
Gezamenlijk inzicht in de eventuele depositie van potentieel verontreinigende stoffen op landbouwgewassen draagt volgens LTO Noord bij aan vertrouwen van partijen.
Atsma
Atsma vindt dat de landbouworganisatie de overheid terecht mag aanspreken op het borgen van onder andere schone lucht. 'Een meetnet is geen gekke wens. Als het moet gaat de burgemeester boven in de pijp kijken. Dat is geen probleem. En anders ga ik met haar mee.'
Atsma kreeg het landbouwactieplan vanmorgen op een ludieke wijze uitgereikt: via een heftruckchauffeur, gehuld in een wit beschermingspak. Dit gebeurde op het het akkerbouwbedrijf van Rietema in Oudeschip.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (KOU) #691828
Gebruikt, € 3.289
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 7°10 %
-
Zondag13° / 8°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %











