Bietencampagne 2 weken eerder klaar
Suiker Unie heeft de bietencampagne ongeveer 2 weken eerder afgesloten dan gepland in augustus, toen alle suikerbieten nog in de grond stonden.
Volgens Pieter Brooijmans van de agrarische dienst van Cosun is 5 dagen tijdwinst geboekt door de iets lagere productie dan aanvankelijk werd verwacht.
'In augustus rekenden we nog met meer dan 14 ton suiker per hectare. Dat kwam vanwege het natte weer in de nazomer en vroege herfst uiteindelijk uit op gemiddeld 13,6 ton.'
Zeer efficiënt
Brooijmans vertelt verder dat de 2 fabrieken van Suiker Unie zeer efficiënt draaiden. 'Er lagen steeds voldoende bieten op voorraad, de hoeveelheid tarra viel mee en ook hadden we nauwelijks te maken met storingen.'
De hoge mate van efficiëntie kortte de bietencampagne met nog eens ruim een week in. Uiteindelijk verwerkte Suiker Unie tijdens de afgelopen campagne zo'n 5,6 miljoen ton suikerbieten en dat leverde ongeveer 950.000 ton suiker op.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (EMT) #781277
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag33° / 17°5 %
-
Dinsdag30° / 20°45 %
-
Woensdag26° / 19°10 %











