Precisielandbouw speerpunt CAH Dronten
CAH Dronten start begin 2012 met het lectoraat Precisielandbouw. De hogeschool krijgt daarvoor een subsidie van € 480.000 van het ministerie van EL&I.
Met dit nieuwe lectoraat wil de hogeschool zich op dit thema verder ontwikkelen en profileren. Het lectoraat wil diverse bedrijven en instellingen met elkaar samen brengen om zo gezamenlijk precisielandbouw naar een hoger plan te tillen.
De kennis en ervaringen op het gebied van precisielandbouw zijn vaak wel aanwezig, maar te versnipperd.
Onderzoek in laboratorium
Het streven van de landbouw is er op gericht om met een lagere input van onder meer energie en hulpmiddelen hogere opbrengsten te realiseren. Het lectoraat wil daar door middel van diverse onderzoeken aan bijdragen.
Het nieuwe lectoraat past heel goed in het onderzoeksprogramma van de hogeschool: Verantwoord Ondernemen en Gezond Samen-leven. CAH Dronten investeerde daarom het afgelopen jaar in een nieuw laboratorium waar onderzoek aan bodem, planten en machines kan worden gedaan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
-

John Deere 6R 185 trekker (EMA) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

JOHN DEERE Z994R INCL 54SD MAAIDEK (HIL) #780861
Gebruikt, € 23.539
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, € 22.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











