Marktgerichtere tuinbouw door nieuwe GMO
De huidige Gemeenschappelijke Marktordening (GMO) voor Groenten en Fruit wordt in 2013 geëvalueerd en aangepast. LEI adviseert om de voedingstuinbouw te stimuleren, marktgerichter te produceren en de toegevoegde waarde te verhogen.
Tuinders moeten niet alleen met elkaar, maar vooral met hun afnemers samenwerken.Telersverenigingen moeten zorgen dat het gezamenlijke productaanbod tegemoetkomt aan de wensen van de afnemers, stelt het LEI.
Milieusubsidies moeten worden gericht op maatregelen waar substantiële milieuwinst valt te behalen. LEI publiceerde deze aanbevelingen in rapport www.lei.wur.nl/NL/publicaties+en+producten/LEIpublicaties/?id=1280Marktbeleid voor groenten en fruit.
Toegevoegde waarde
De toegevoegde waarde van de groente en fruitsector is groot en de exportpositie lijkt onverwoestbaar. Wel zijn de prijs- en inkomensfluctuaties in de tuinbouw groot. De Europese overheid probeert de markt- en inkomenspositie van tuinders te verbeteren door hen te stimuleren om gezamenlijk marketingplannen te ontwikkelen.
Deze plannen worden gesubsidieerd vanuit de GMO voor groente en fruit. Tuinders hebben veel mogelijkheden voor het verkrijgen van GMO-subsidies bij het opstellen van operationele plannen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (BV) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #692340
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HA) #28791
Gebruikt, € 13.800
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag31° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %