Pak faire chocomelk vergezelt Us Mem
Sinds half 3 vannacht staat er een groot pak chocolademelk bij Us Mem aan de Harlingersingel in Leeuwarden. Met de actie wil de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) aandacht vragen voor het zuivelmerk De faire melk.
Us Mem, onze moeder, staat volgens de NMV symbool voor de ontwikkeling in de melkveehouderij in Friesland. Het monument werd in 1954 ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Fries Rundvee Stamboek onthuld.
Melkveehouders verfden en bestickerden het 3,8 meter hoge pak. 'Het pak melk is de verbinding tussen koe en boer', zegt projectleider Peter ten Hoeve. 'Us Mem staat voor de landbouwontwikkeling in Friesland, www.defairemelk.nlfaire melk is ook belangrijk voor de landbouwontwikkeling.'
Winkelschappen
NMV maakte 12 pakken die door heel Nederland komen te staan. In Noord-Brabant en Gelderland plaatste de NMV al eerder zulke pakken. 'Op het pak staat koe Faireronica, die ook op de pakken in de winkelschappen terugkomt.'
De faire melk wil eraan bijdragen dat er weer contact en bewustzijn ontstaat tussen consument en producent. Verder kunnen melkveehouders meer aandacht besteden aan dierenwelzijn, milieu, kwaliteit en ethiek. De boeren ontvangen per verkocht literpak zo'n 10 cent extra voor de melk.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Europrofi1
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, P.O.A.
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Maandag11° / 11°75 %
-
Dinsdag13° / 11°80 %
-
Woensdag12° / 8°20 %










