Dierenbescherming: geen uitbreiding jachtlijst
De uitbreiding van de jachtlijst is voor de Dierenbescherming onacceptabel. Dat meldt de organisatie in reactie op de eerste versie van de nieuwe Wet natuur van EL&I-staatssecretaris Henk Bleker.
Het aantal dieren op de jachtlijst wordt meer dan verdubbeld. Nu staan op de lijst fazant, wilde eend, houtduif, konijn en haas. Daar komen bij grauwe gans, smient, kolgans, wild zwijn, ree, damhert en edelhert.
'De dieren in het wild zijn in deze nieuwe wet al vogelvrij. De Dierenbescherming zou ze ook kogelvrij willen hebben. En dat gebeurt niet met de uitbreiding van de jachtlijst', verzekert directeur Frank Dales.
Verontwaardigd
Naast de uitbreiding van de jachtlijst is de organisatie ook verontwaardigd over het loslaten van de erkenning van de intrinsieke waarde van dieren. Met het loslaten daarvan wordt eigenlijk gezegd dat dieren niet meer de moeite waard zijn om te beschermen.
De Dierenbescherming wil daarom dat de erkenning in de nieuwe Wet natuur komt te staan. Dat gebeurt in de huidige Flora- en Faunawet en in de Wet dieren wel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6090 Powercommand
2009, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, € 6.250
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag25° / 17°20 %
-
Donderdag19° / 17°75 %
-
Vrijdag19° / 11°0 %











