P-toets melkveehouderij praktijkrijp
De P-toets voor de melkveehouderij wordt vandaag in Nijkerk gepresenteerd. Deze moet helpen de fosfaat-efficiëntie op melkveebedrijven beter in kaart te brengen en verhogen.
Dat gebeurt in het kader van het voerspoor waarin melkveehoudend Nederland het fosfaatoverschot met 10 miljoen kilo moet reduceren.
Wageningen UR (WUR) ontwikkelde in opdracht van LTO en Nevedi (mengvoerindustrie) een toets waarbij alle melkveehouders zelf of met behulp van hun voervertegenwoordiger makkelijk de fosfaatefficiëntie berekenen.
Downloaden
Via de websites van zowel WUR, Nevedi of LTO kunnen melkveehouders vanaf vandaag de P-toets zelf www.ltonoord.nl/nl/25223138-Voerspoor.html?path=12105360/downloaden en invullen. De P-toets geeft inzicht in de huidige fosfaatefficiëntie op een bedrijf, maar ook hoe verbetering te behalen door bijvoorbeeld rantsoenaanpassingen.
'Veel melkveehouders zullen na het invullen van de P-toets zien dat deelname aan BEX (bedrijfsspecifieke excretie) voor hun bedrijf interessant is', verwacht LTO mest & milieu specialist Wiebren van Stralen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Karat 10 cultivator (MID) #29023
Gebruikt, € 14.500
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (REU) #782150
Gebruikt, € 58.950
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Woensdag24° / 13°50 %
-
Donderdag23° / 14°40 %
-
Vrijdag23° / 14°10 %










