Volgende generatie fungiciden
Middelenfabrikant BASF presenteert onder de naam Xemium een nieuwe werkzame stof voor fungiciden.
De werkzame stof is deze week in Europa officieel geregistreerd. Middelen op basis van Xemium zijn voor het groeiseizoen in 2012 in elk geval beschikbaar in Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië.
Ook voor Nederland verwacht BASF op korte termijn een toelating voor een nieuwe graanfungicide met Xemium. Bert Westhoff van BASF omschrijft Xemium als basis voor een volgende generatie fungiciden.
Carboxyamide
‘De werkzame stof is net als boscalid een carboxyamide. De curatieve werking is echter beter en dat geldt ook voor het fysiologisch effect na een bespuiting.’
De registratieafdeling van BASF is druk bezig om Xemium-bevattende middelen toegelaten te krijgen in diverse andere gewassen naast graan. Xemium wordt daarbij steeds gecombineerd met andere werkzame stoffen.
Bayer en Syngenta
Ook fabrikanten als Bayer en Syngenta komen waarschijnlijk volgend jaar op de markt met fungiciden met een werkzame stof die vergelijkbaar is met Xemium.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
Snapper Zitmaaier / tuintrekker SPX 300 (KOU) #696814
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (WOL) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %
-
Donderdag24° / 11°5 %