Goedkope luchtwasser biedt perspectief
Varkenshouders Groot Kormelink in Beltrum werken sinds 5 maanden met de luchtwasser van Klein Gunnewiek uit Mariënvelde.
Volgens leverancier Klein Gunnewiek is het compacte systeem 60% goedkoper dan een reguliere luchtwasser. De luchtwasser hangt onder de ventilator.
Regelmatige schoonmaak van de luchtwasser is nodig om verstopping met stof te voorkomen. Voor de voorraadbak is dit een keer per week; de wasser moet naar schatting 3 keer per jaar worden schoongemaakt.
Toelating RAV-lijst
Volgens de leverancier wordt de compacte luchtwasser deze maand toegelaten op de RAV-lijst (Regeling Ammoniak en Veehouderij). Het BWL-nummer is 2011.14. De luchtwasser zorgt voor een ammoniakreductie van 70%. De stofreductie is 35%.
Anderhalf tot 2 jaar geleden begonnen de eerste proeven met de experimentele systeem bij Groot Kormelink. In de groepshuisvesting werden 3 ventilatoren voorzien van een luchtwasser.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, vakkatern Veehouderij
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #779282
Gebruikt, € 178.500
-

Case International 745 XL
1988, € 13.000
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %
-
Dinsdag13° / 4°20 %










