Dijken langs Gein sterk genoeg
De dijken langs het Gein blijken sterker dan gedacht. Dat betekent dat delen van de waterkering niet versterkt hoeven te worden. Dat is positief nieuws voor het cultuurhistorische gebied het Gein.
Waternet deed de afgelopen jaren in opdracht van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht veel onderzoek naar de sterkte-eigenschappen van onder meer klei.
Dat leverde nieuwe inzichten op die toepasbaar zijn voor de dijken langs het Gein. De geplande verhogingen gaan echter wel door, omdat de dijk op sommige delen te laag is.
Veiligheidsnorm
Zo'n 8,3 van de 12 kilometer dijk langs het Gein voldoet op basis van het nieuwe onderzoek aan de veiligheidsnorm. Geplande sterktemaatregelen zijn hier niet meer nodig.
Op 2 kleine stukken na is Gein Zuid sterk genoeg. Van Gein Noord is vooral het gedeelte tussen het fietspad en Abcoude niet voldoende sterk. Waternet treedt in overleg met bewoners waar nog versterkingsmaatregelen moeten worden genomen. Het dijkverbeteringsplan is eind dit jaar gereed.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (REU) #780581
Gebruikt, € 129.750
-

John Deere 6R 195 trekker (REU) #780585
Gebruikt, € 160.000
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R 350 (ETT) #22228
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











