Oekraïne-vlogger Kees Huizinga: ‘Tarwe wordt geperst, koeien hebben stro nodig’
Kees Huizinga neemt ons deze week mee naar de tarwe. Op het land wordt gecombined. ‘De tarwe moet worden geperst, want we hebben stro voor de koeien nodig’, zegt de Nederlandse boer in Oekraïne.
In de percelen zijn verschillende tarwerassen gezaaid. Deze moeten allemaal apart worden geoogst. Ook merkt de ondernemer een eerdere misser op: ‘Door een fout in het gps-systeem is op een bepaald stuk dubbel gezaaid. De tarwe is daar heel dun en zwaar en valt nu gewoon om. Niet heel ideaal.’
Huizinga laat weten dat het nog onzeker is of hij zijn gewas kwijt kan bij de haven. Door Russische aanvallen zijn de wachttijden van de logistiek opgelopen.
De week van Kees Huizinga is elke vrijdag te zien via nieuweoogst.nl/boeren-in-oekraine. Heb je een vraag voor hem? Stel deze in een mail aan de redactie: redactie@nieuweoogst.nl. Meer informatie over zijn stichting vind je op deleeuwkyiv.nl.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781554
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zaterdag12° / 7°5 %
-
Zondag12° / 7°20 %
-
Maandag13° / 8°40 %

















