Eierprijzen bewegen deze week opnieuw stevig omlaag
De eierprijzen dalen deze week opnieuw. Zowel witte als bruine scharreleieren leveren over vrijwel alle gewichtsklassen stevig in. De neerwaartse beweging begon rond Pasen.
Bij witte scharreleieren ligt de notering voor maat 62-63 inmiddels op 11,67 euro per 100 stuks. Dat is 66 cent minder dan een week eerder. Bruine scharreleieren in dezelfde gewichtsklasse noteren 12,60 euro per 100 stuks, een daling van 76 cent. Ook in de zwaardere maten loopt de min verder op. Bruine eieren van 72-73 gram komen uit op 14,06 euro. Dit is 80 cent minder dan vorige week.
De NOP-richtprijs voor industrie-scharreleieren komt uit op 1,52 euro per kilo, een daling van 14,3 cent ten opzichte van de voorgaande notering. De prijsdruk is ook terug te zien op de Barneveldse noteringen. Scharreleieren van 64 gram zakken deze week naar 13,50 euro per 100 stuks, een min van 1,10 euro. De notering voor 67 gram komt uit op 14,15 euro. Dit is 1,20 euro lager.
Bij kooieieren is eveneens sprake van een daling, al is die gemiddeld genomen wel minder scherp. De NOP-richtprijs voor industrie-kooieieren daalt met 9 cent naar 1,380 euro per kilo.
Zomers dal
De eiermarkt zit midden in het gebruikelijke zomerse dal, maar de daling van de eierprijzen is dit jaar stevig. De consumptievraag loopt terug door vakanties en warm weer, terwijl het aanbod ruim genoeg is om de behoefte van pakstations, handel en industrie te dekken.
De Duitse markt bevestigt het zwakkere sentiment. Volgens het marktbericht van de Duitse eiersector verloopt de afzet in de zomer rustiger en blijven kopers voorzichtig met het vastleggen van extra volumes. De vakantieperiode drukt de vraag vanuit retail en verwerking, terwijl het beschikbare aanbod voldoende is om de markt te bedienen.
Belangrijke afzetmarkt
Daardoor neemt de prijsdruk toe, vooral bij partijen die niet direct voor vaste contracten zijn bestemd. Voor Nederland is dat relevant, omdat Duitsland een belangrijke afzetmarkt is voor Nederlandse eieren en veranderingen in de Duitse vraag snel doorwerken in de stemming op de Nederlandse markt.
De internationale eiermarkt blijft kwetsbaar voor verstoringen door vogelgriep, import- en exportstromen en verschillen in houderijsystemen. Een plotselinge wijziging in aanbod of dierziektedruk kan het marktevenwicht daarom snel opnieuw veranderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (REU) #780581
Gebruikt, € 134.250
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

John Deere 6M 145 trekker (REU) #782994
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %
















