RVO gaat afwijzingen ecoregeling herbeoordelen
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) gaat 1.300 afgewezen aanvragen voor de ecoregeling 2025 opnieuw beoordelen. De herbeoordeling volgt op klachten dat onevenredig veel aanvragen van agrariërs zijn afgewezen.
LTO Nederland trok als eerste aan de bel over de afhandeling van de aanvragen. De organisatie kreeg meldingen van leden dat hun eco-activiteiten voor het jaar 2025 werden afgekeurd met een beperkte of onduidelijke onderbouwing.
De discussie over de afgewezen aanvragen leidde ook tot vragen in de Tweede Kamer aan het adres van landbouwminister Jaimi van Essen. Met een bijna kamerbreed gesteunde Kamermotie van CDA’er Jan Arie Koorevaar vraagt de Kamer ook om een herbeoordeling.
Lees ook: RVO wijst eco-activiteiten steeds vaker af
LTO denkt dat veel afwijzingen het gevolg zijn van een nieuwe manier van beoordelen. RVO gebruikt voor het eerst satellietbeelden en kunstmatige intelligentie. LTO stelt dat bijvoorbeeld groenbedekking vaak niet goed wordt gemeten.
De indruk is ook dat afgestorven gewas niet goed waargenomen wordt door de satelliet en dat die beoordeling niet door mensen wordt gecorrigeerd. Dat leidt tot afkeuringen. Door de late beschikkingen hebben boeren vaak niet meer de kans om bewijsmateriaal te verzamelen voor het maken van bezwaar.
Financiële gevolgen
RVO heeft toegezegd 1.300 afwijzingen opnieuw te bestuderen. Het gaat hierbij om de gevallen waarbij de beoordeling financiële gevolgen heeft voor de boer of tuinder. Dat kan bijvoorbeeld als de deelnemer aan de ecoregeling door de afwijzing van ‘goud’ terugvalt naar ‘zilver’ of lager.
Het is onduidelijk hoeveel tijd RVO nodig heeft voor de herbeoordeling. Of dat voor de deadline van de gecombineerde opgave 2026 (18 mei) lukt, is onzeker. Bij de gecombineerde opgave moeten boeren en tuinders ook aangeven of zij in 2026 deelnemen aan de ecoregeling.
LTO benadrukt dat boeren die mee willen blijven doen aan de ecoregeling goed moeten beseffen dat dat RVO kijkt naar resultaten. Als ondanks de geleverde inspanning het resultaat tegenvalt, zoals door droogte, is het belangrijk om het overmachtsformulier meteen in te vullen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T202D
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, € 34.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°70 %
-
Zondag14° / 8°70 %
-
Maandag17° / 6°10 %
















