Frankrijk gaat import Zuid-Amerikaanse producten strenger controleren
Frankrijk verscherpt de controle op verschillende voedselimporten om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over de Mercosur-deal, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
Volgens de Franse landbouwminister Annie Genevard moeten strengere controles ervoor zorgen dat in voedsel van buiten de Europese Unie (EU) geen verboden stoffen zitten. 'Producten uit Zuid-Amerika zoals avocado's, mango's, guaves of bepaalde citrusvruchten van elders zullen alleen worden toegelaten als ze aan onze normen voldoen', schreef de minister op X.
Boeren in Italië, Frankrijk en andere EU-landen vrezen dat zij worden weggeconcurreerd door boeren in Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay, waar minder strenge regels zouden gelden. In Frankrijk lijkt de regering nu een nieuwe manier te hebben gevonden om de boeren in eigen land tegemoet te komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 720 SCR
2012, P.O.A.
















