Op een paar verbeterpunten na biedt Klionce een goede shovel voor weinig

De laatste jaren verschijnen steeds meer Chinese merken in Nederland. Dat was niet alleen op de Agritechnica te zien, maar ook op de RMV-beurs in het Overijsselse Hardenberg. Daar stond de Klionce-minishovel die Brian van Velzen uit het Drentse Erica naar Nederland haalt.

Het Chinese Klionce betreedt de Nederlandse mechanisatiemarkt met zijn minishovel.
© Frits Huiden

Het merk Klionce bestaat al dertig jaar, bouwt een breed gamma grondverzet- en hijsmaterieel en zou al 40.000 minishovels verkocht hebben. Samen met de Duitse importeur test Van Velzen de Chinese shovel om deze te laten aansluiten op de westerse eisen. Hij wil op termijn ook de mini- en midigravers van 800 tot 8.000 kilo importeren.

De minishovel is te verkrijgen in drie uitvoeringen van 1,8 tot 3,2 ton eigengewicht. Van Velzen probeerde de KL908 met een eigengewicht van 2,7 ton en voorzien van een cabine. Direct valt op dat het een compleet uitgevoerde shovel is die op het zicht en qua constructie niet veel onderdoet voor een westers merk. Diverse componenten zijn van gerenommeerde leveranciers, zoals een Yanmar-motor en hydrauliek van Poclain en Bucher.


De Klionce-minishovel, geïmporteerd door Brian van Velzen.
De Klionce-minishovel, geïmporteerd door Brian van Velzen. © Frits Huiden

De aanspanning van de giek is hoog, maar daardoor tilt deze ook maximaal 1.200 kilo en heft tot 362 centimeter hoog. Een 20 centimeter lagere giekopbouw met daarmee meer zicht, meer hefkracht, maar ook minder hefhoogte is een optie.

In de Rops/Fops-gekeurde cabine zijn alle standaardfuncties aanwezig. Rondom zijn ledlampen gemonteerd en vooral aan de combischakelaar van licht, claxon en richtingaanwijzer merk je dat je met een Aziaat te maken hebt.

De importeur is eerlijk over de verbeterpunten die hij nog wil doorvoeren. Zo klemt de stoel in de verste stand tegen de hendel van het achterraam en veert dan niet meer. Ook is de machine vrij rumoerig; daarvoor wordt nog meer isolatie in het motorcompartiment aangebracht. Voordeel is dat de achterruit met wisser ver open kan en de cabine zo goed is door te waaien.


Verder is er een grote standkachel en een verstelbare stuurkolom met digitaal dashboard. Het zicht rondom is goed, mede door een hoog in het dak doorlopende voorruit. Er zijn twee versnellingen te kiezen: van 0 tot 11 kilometer per uur en van 0 tot 22 kilometer per uur.

Op de joystick zijn alle basisfuncties te vinden. Optioneel kunnen tot drie externe dubbelwerkende ventielen worden aangestuurd. Slangbreukbeveiliging zit er ook al op.

Bij dit eerste model in Nederland beïnvloeden de basisbewegingen van de giek de rijaandrijving nog te veel, en smoort de Euro V-motor er wat op. Ook hier komt een update met retourleidingen, zodat de rondgepompte olie niet meer wordt afgeknepen, meldt de importeur.


Schappelijke prijs

Als dat eenmaal is opgelost, staat er een shovel die heel goed mee kan komen met de bekende merken, maar dan wel voor een meer schappelijke prijs van 25.000 euro. De shovels zijn te krijgen met Euro- en Giant-bakaansluitingen, hydraulische snelwissel en hebben een dansonderdrukking van de giek. Bakken, palletlepels en een mestklem worden eveneens vanuit China geleverd.

Van Velzen verwacht volgend jaar ook een elektrische uitvoering. Deze shovel kan vier tot zes uur rijden op één lading van zijn lithiumaccu en gaat 37.000 euro kosten. Wie acht uur functionaliteit wil, kan een range extender bijkopen.


Op de giek zijn tot drie dubbelwerkende ventielen te krijgen voor het aandrijven en bedienen van hulpstukken.
Op de giek zijn tot drie dubbelwerkende ventielen te krijgen voor het aandrijven en bedienen van hulpstukken. © Frits Huiden

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zondag
    12° / 11°
    30 %
  • Maandag
    13° / 3°
    5 %
  • Dinsdag
    16° / 2°
    0 %
Meer weer