Senegal lijkt onverzadigbaar voor Nederlandse uien
Senegal heeft tot en met week 42 al 105.000 ton Nederlandse uien afgenomen. Dat is 52 procent meer dan vorig jaar op hetzelfde moment in het exportseizoen.
Ook dit seizoen is Senegal tot dusver de belangrijkste exportbestemming voor Nederlandse uien. De grenzen van het West-Afrikaanse land zijn in week 30 opengegaan voor de import van uien. Sinds die tijd is wekelijks een volume van 6.000 tot 12.000 ton uien naar de hoofdstad Dakar verscheept. Dit blijkt uit de exportcijfers van GroentenFruit Huis.
Op de ranglijst met exportlanden volgt Ivoorkust op de tweede plaats met 89.000 ton uien. Het is opvallend dat alle West-Afrikaanse landen nog weer meer Nederlandse uien aankopen dan voorgaande jaren. Naast Senegal en Ivoorkust (+31 procent) gaat het dan om landen als Guinee (+32 procent), Mali (+89 procent), Mauritanië (+32 procent) en Gambia (+27 procent).
De totale exportteller voor Nederlandse uien staat tot en met week 42 al op 491.000 ton. Dat is na zestien exportweken 24 procent meer dan vorig jaar en ruim 30 procent meer dan in het seizoen 2023-2024. Ook in Europa loopt de export goed door. Van de buurlanden blijft Groot-Brittannië de belangrijkste afnemer met weekvolumes van 3.000 tot 3.500 ton en totaal tot dusver van 45.000 ton. Dat betekent een stijging van 22 procent ten opzichte van 2024-2025.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag6° / 2°80 %
-
Donderdag6° / 0°40 %
-
Vrijdag5° / -2°20 %
















