Demissionair kabinet negeert wens Kamer en wil instemmen met Mercosur
Hoewel een ruime meerderheid van de Tweede Kamer in oktober nog steun aan het handelsverdrag Mercosur verwierp, wil het demissionaire kabinet toch instemmen met het omstreden verdrag tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse Mercosur-landen.
Dat schrijven VVD-minister David van Weel en zijn staatssecretaris Aukje de Vries van Buitenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. De Kamer heeft zorgen over het verdrag, vooral vanwege de oneerlijke concurrentie die het voor Nederlandse boeren zou opleveren, maar ook door extra ontbossing en te zwakke milieubescherming.
Maar, zo schrijven Van Weel en De Vries, de economische kansen en de geopolitieke context wegen zwaarder dan de nadelen. Bovendien is er met de nieuwe Tweede Kamer een nipte meerderheid voor het verdrag, mits de partijen hetzelfde zouden stemmen als ze in oktober deden.
Het is nog niet bekend wanneer de Tweede Kamer gaat stemmen over het Mercosur-verdrag. Het zal op korte termijn zijn, omdat de Europese Raad vermoedelijk in december een besluit neemt over het handelsverdrag.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 17.436
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

John Deere 6R 155 trekker (STE) #775178
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag24° / 15°20 %
-
Maandag22° / 13°10 %
-
Dinsdag20° / 15°95 %
















