Innovatie viert hoogtij op Agritechnica
Van vrijwel elke trekkerbouwer is een nieuw model te zien op de mechanisatiebeurs Agritechnica in het Duitse Hannover. Niet alleen onderhuids wordt er vernieuwd, ook is de beurs hét podium om een nieuw ontwerp te tonen dat ook naar de andere series wordt doorgetrokken.
Alle grote landbouwmachinefabrikanten zijn aanwezig op de internationale vakbeurs, die van zondag 9 tot en met zaterdag 15 november wordt gehouden. Denk aan John Deere, Claas, New Holland, Case IH, Steyr, Fendt en JCB. Vergeleken met voorgaande edities van de beurs is het aantal Aziatische fabrikanten toegenomen.
De Duitse trekkerfabrikant Deutz-Fahr heeft zijn 8-serie voorzien van een vierstijlencabine. Die heeft in plaats van een Deutz-motor nu een FPT. De Sigma Vision-cabine is een stuk breder en kreeg een nieuwe armleuning met multihendel en joystick en een flinke terminal.
De Steyr Cervus CVT heeft een evenknie in de New Holland T7.440 XD en de Case IH Optum 440. De Cervus is net als zijn CNH- collega-merken verkrijgbaar in drie typen met een vermogen van 360 tot 435 pk.
De Case IH Optum 440 valt in hetzelfde vermogenssegment als de Magnum die in de Verenigde Staten wordt gebouwd. De Optum wordt in Europa gebouwd, heeft een onafhankelijke voorasvering en rijdt optioneel 60 kilometer per uur.
In de stand van JCB staat de nieuwe Fastrac 6000-serie. De modellen Fastrac 6260 en Fastrac 6300 hebben geen transmissie en motor meer van AGCO, maar een traploze bak van ZF en een zescilindermotor van FPT. De trekkers hebben een vermogen van 284 pk en 335 pk. Topsnelheid van de vierwiel gestuurde trekker is 66 kilometer per uur en remmen gaat op schijfremmen met ABS.
Een van de grootste aandachttrekkers op de beurs is de DV3504 van Zoomlion. De hybride aangedreven trekker legt een vermogen op de mat van 350 pk.
Claas toont de Axion 9-serie met een nieuwe neus en nieuwe, iets grotere en nog steeds op vier punten verende cabine. Het zwaarste model, de Axion 9.450, haalt 448 pk uit zijn 8,7 liter FPT-motor.
De Arion 6.190 volgt de Arion 660 op en is nu ook voorzien van de nieuwe familie-styling. Onderhuids is de trekker grotendeels gelijk gebleven.
Het van oorsprong Canadese merk Versatile toonde zijn Nemesis-modellen met ZF-cvt en 200 pk Cummins-motoren.
Het Indaise Tafe verraste twee jaar geleden op de beurs al met elektrische en hybride modellen. Nu staat er een hybride EVX75 met een watergekoeld hoogvoltagesysteem. De transmissie telt drie versnellingen en de trekker kan er 40 kilometer per uur mee rijden. De hefinrichting wordt elektrohydraulisch gestuurd en de aftakas draait op een elektromotor onafhankelijk van het motortoerental.
Het Turkse Basak trekt de aandacht met de 5165. Krachtbron is een Stage V Deutz zescilinder van 170 pk. De trekker heeft inclusief kruip 54 versnellingen vooruit en 27 achteruit.
John Deere toont zijn elektrische trekker, voorzien van een Kreisel-accupakket. John Deere heeft een meerderheidsbelang in de accuproducent. Er is geen transmissie en mechanische aandrijving. Elektromotoren drijven direct de wielen, PTO en hydropompen aan. De vijf ingebouwde accupakketten leveren uiteindelijk zo'n 130 pk. Afhankelijk van het werk is het mogelijk om er vier tot acht uur mee te rijden.
Op de stand van Case IH staat onder meer de nieuwe Puma 185 die gelijk is aan de Steyr Impuls. Zij komen technisch overeen met de T7 SWB met korte wielbasis.
Uit China komt de XEEVO E904i van de start-up ZSHX Advanced Tractors. Het is een geheel elektrisch aangedreven trekker met een maximaal piekvermogen van 122 pk en een nominaal vermogen van 90 pk. Er is een elektromotor voor de aftakas en één voor de rijaandrijving
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

781
Gebruikt, € 4.000
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag10° / 9°70 %
-
Zondag8° / 7°10 %
-
Maandag9° / 3°20 %
















