Pluimveevlees blijft aan de prijs door tekort aan broedeieren en groeiende vraag

Pluimveevlees zal aan de prijs blijven. De vraag ernaar is in heel Europa toegenomen, terwijl er als gevolg van vogelgriep een tekort is aan broedeieren.

Pluimveevlees+blijft+aan+de+prijs+door+tekort+aan+broedeieren+en+groeiende+vraag
© Twan Wiermans

Broedeieren zijn wereldwijd vlot te verhandelen. Door de grote vraag hebben veel pluimveehouders koopcontracten tegen hoge prijzen kunnen afsluiten. Bestuurslid Felix Wesjohann van de PHW Group verwacht op basis daarvan dat de prijs van vleeskuikens in de tijd niet significant daalt.

Door de uitbraak van vogelgriep in 2024 en 2025 gingen in Polen en Oekraïne 3,5 miljoen plaatsen voor ouderdieren verloren. Ook in Duitsland en Slovenië is er een tekort aan plaatsen voor ouderdieren, meldde Wesjohann onlangs tijdens de ledenvergadering van de Nedersaksische pluimveesector.

In Nederland gingen in de afgelopen drie jaar 3 miljoen plaatsen voor ouderdieren verloren. TopAgrar meldt dat Wesjohann het verloren marktaandeel in de Europese kippensector op ongeveer 15 procent schat.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    16° / 9°
    5 %
  • Vrijdag
    17° / 10°
    5 %
  • Zaterdag
    17° / 9°
    5 %
Meer weer