Bescheiden start exportseizoen aardappelen
Vanuit Nederland is tot en met augustus 85.500 ton consumptieaardappelen naar het buitenland verkocht. Dat is ongeveer 15 procent minder dan vorig jaar bij de start van het exportseizoen.
Vooral België en Frankrijk kochten vorige maand veel minder Nederlandse aardappelen dan in augustus 2024. Dat heeft ongetwijfeld te maken met voldoende beschikbaarheid van eigen aardappelen voor de verwerkende industrie. De EU-lidstaten kochten bij elkaar 68.000 ton aardappelen, dat is ruim 20.000 ton minder dan vorig jaar.
Ondanks het kleinere exportvolume blijft België wel veruit de grootste afnemer van consumptieaardappelen uit Nederland met 51.500 ton. Daarna volgen Duitsland en Frankrijk met respectievelijk 9.500 ton en 5.000 ton. Dit blijkt uit de exportcijfers die de Nederlandse Aardappelorganisatie (NAO) vorige week publiceerde.
Ten opzichte van Europa is in Afrika in wat kleinere volumes de export wel voortvarender van start gegaan. In totaal is in augustus zo'n 8.700 ton naar Afrikaanse landen verscheept met Ivoorkust en Mali als grootste afnemers. Vorig jaar startte voor Afrika het exportseizoen de eerste maand met een volume van bijna 6.000 ton.
Ook in vergelijking met de oogstjaren 2022 en 2023 is het begin van dit exportseizoen voor consumptieaardappelen bescheiden te noemen. Vorig jaar is uiteindelijk 710.000 ton aan consumptieaardappelen vanuit Nederland geëxporteerd. De jaren daarvoor was dat respectievelijk 800.000 ton en 905.000 ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #692146
Gebruikt, € 7.054
-

Lely Splendimo 360M
2014, P.O.A.
-

John Deere 6215R trekker (BIE) #26049
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag3° / -1°10 %
-
Zondag3° / 0°90 %
-
Maandag7° / 3°75 %

















