HLB waarschuwt voor tripsexplosie in uien
Door de zomerse weersomstandigheden van de afgelopen periode is de druk van trips in uien in diverse teeltgebieden behoorlijk opgelopen. Dit constateert onderzoek- en adviesorganisatie HLB.

HLB wijst erop dat trips van warm en droog weer houden. Dat is op dit moment terug te zien aan een explosieve populatiegroei in veel uienpercelen. De specialisten van de onderzoek- en adviesorganisatie melden dat de druk duidelijk hoger is dan vorig jaar rond deze tijd. Zij adviseren uientelers om alert te zijn.
Verspreid over het land voert het IRS tripsmonitoring uit met blauwe plakvallen. Uit de resultaten blijkt onder meer dat in een zogeheten valgroep in Oost-Brabant ruim twaalfduizend tripsen gevangen zijn. Dat is een indicatie voor een zware druk. Maar ook in Groningen en regio's in het Zuidwest-Nederland worden incidenteel veel tripsen gevangen.
Zuigschade aan loof
Volgens HLB geldt voor alle teeltregio's dat er vangsten van duizend tripsen per valgroep geteld worden. Dat zijn hoge vangsten. In de regio kan de druk van deze plaaginsecten per perceel wel verschillen. Trips veroorzaken in uien zuigschade aan het loof, wat resulteert in een vertraagde groei en daardoor opbrengstderving. Meegekomen in de bewaring kan trips ook de oorzaak zijn van bewaarrot.
HLB adviseert uientelers regelmatig hun gewas te controleren. De larven en volwassen tripsen zijn vooral te vinden in de bladoksels van de jongste bladeren in een uiengewas. Bespuitingen tegen trips zijn 's avonds of 's ochtends het meest effectief omdat de insecten dan vooral actief zijn. Regen of beregenen kan de druk verminderen omdat door het water een deel van de trips van het gewas spoelt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R #697375
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6150R (BEN) #90176
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde