HAK twijfelt over haalbaarheid biologische ambities
Bij groenteverwerker HAK in het Brabantse Giessen zijn twijfels of de ambities om vanaf 2027 alleen nog biologische producten aan te bieden, kunnen worden waargemaakt.
Volgens directeur Nicole Freid verdient HAK op dit moment te weinig om zoveel te blijven investeren in duurzaamheid. Zij vertelt in Het Financieele Dagblad (FD) dat de omzet van HAK in 2024 weliswaar steeg met 9 procent naar zo'n 125 miljoen euro, maar dat de brutomarge blijft steken op 10 procent.
De tegenvallende financiële resultaten wijt Freid aan moeizame prijsonderhandelingen met supermarkten en stijgende kosten. Van de groenten die HAK verwerkt, is 85 procent afkomstig uit Nederland. Daarvan wordt dit jaar 35 procent biologisch geteeld en over twee jaar is de planning dat de volledige aanvoer van groenten biologisch is.
Hoge inflatie
Volgens Freid is het uitdagend om dit ambitieuze doel voor verdere verduurzaming overeind te houden. De hoge inflatie werkt tegen en daar komen de sterk stijgende kosten voor personeel en energie nog bij. De biologische ambitie kost de groenteverwerker op jaarbasis naar schatting 1,5 miljoen euro.
HAK heeft steeds aangegeven te streven naar een consumentenprijs die voor biologisch gelijk is aan gangbaar. Het bedrijf pleit er daarom ook nog steeds voor dat er een btw-verlaging komt op in Nederland geteelde biologische groenten en fruit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
-

Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
-

Renault Ares 550 RX
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag7° / 3°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / 2°5 %














