Russische tarwe daalt naar laagste prijsniveau sinds september 2024

De Russische tarweprijs is gedaald naar het laagste niveau in roebels sinds september 2024. Dat meldt het Russische marktadviesbureau SovEcon.

Russische+tarwe+daalt+naar+laagste+prijsniveau+sinds+september+2024
© Marcel Berendsen

De tarweprijzen staan onder druk als gevolg van een sterkere roebel en dalende exportprijzen. Biedingen voor Russische tarwe met 12,5 procent eiwit geleverd in zeehavens daalden naar zo'n 16.500 roebel. Omgerekend komt dit neer op zo'n 184 euro per ton.

Exportprijzen zakten naar 211 euro per ton. Daarmee ligt het prijsniveau zo'n 7 euro per ton lager dan vorige week. De waarde van de roebel is dit jaar al met een vijfde tot een kwart gestegen.

De Russische tarwe-export verloopt op dit moment voor Russische begrippen traag. SovEcon schat de export in mei op 1,9 miljoen ton, terwijl vorig jaar in die maand 4,5 miljoen ton werd uitgevoerd. De raming voor juni ligt op hetzelfde niveau als in mei, terwijl vorig jaar in juni 4,2 miljoen ton werd uitgevoerd.


Aanhoudende prijsdruk verwacht

In juli begint de handel in tarwe van de nieuwe oogst. Dat zorgt nu al voor extra druk op de tarweprijs. De verwachting is dan ook dat de prijzen onder druk blijven.

Verlaging van de exportheffing kan daarin verandering brengen. De Russische overheid lijkt daarop in te spelen. De exportheffing voor tarwe voor levering vanaf 4 juni is met een kwart verlaagd naar 1.023,5 roebel per ton, omgerekend 11,40 euro per ton.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    17° / 11°
    95 %
  • Zondag
    15° / 11°
    70 %
  • Maandag
    17° / 9°
    50 %
Meer weer