Drentse miljoenen voor doelsturing, zeshonderd melkveehouders kunnen meedoen
Provincie Drenthe heeft de komende twee jaar 7,8 miljoen euro beschikbaar om melkveehouders te stimuleren om te verduurzamen via doelsturing. Zeshonderd Drentse melkveehouders kunnen deelnemen.

De regeling is een vervolg op eerdere projecten van de provincie. In de Drentse landbouwkoers is doelsturing een centrale pijler. Boeren kunnen een vergoeding ontvangen om doelen te behalen die gekoppeld zijn aan de opgaven rond klimaat, water, bodem, nutriënten en biodiversiteit.
De maximale vergoeding bedraagt 6.500 euro per melkveehouder per jaar. Dat betekent dat ruim 70 procent van de Drentse melkveehouders kan deelnemen. Aan de vorige regeling deed bijna 50 procent van de melkveehouders mee, zij ontvingen een vergoeding van maximaal 5.000 euro per jaar.
Doorslaggevend
'Met deze regeling schalen we op en geven we nog meer Drentse boeren de kans om nu al ervaring op te doen met doelsturing', zegt gedeputeerde Gert-Jan Schuinder (BBB). 'Kennis en ervaring is van doorslaggevend belang bij de invoering van doelsturing. En zeker in het licht van de landelijke ontwikkelingen waarin ook LVVN met een verdergaande verkenning bezig is, is dit nu heel belangrijk.'
De subsidie is vanaf 12 augustus aan te vragen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (MG) #692564
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 10°10 %
-
Woensdag21° / 9°10 %
-
Donderdag20° / 9°10 %