Provincie Drenthe moet terug naar de tekentafel
De rechter accepteert de argumenten van provincie Drenthe niet om zeven PAS-melders toch een vergunning te geven. Dat blijkt uit een uitspraak door de rechtbank Noord-Nederland in een zaak die stichting Mobilisation for the Environment (MOB) had aangespannen.
Volgens de rechtbank heeft de provincie onvoldoende onderbouwd dat de zeven agrarische bedrijven geen of minieme schade toebrengen aan omliggende natuurgebieden. MOB stelde twee jaar geleden al dat de provincie moet ingrijpen. De rechter zegt nu dat provincie Drenthe haar huiswerk over moet doen.
Drenthe wilde de zeven PAS-melders alsnog legaliseren door aan te tonen dat hun activiteiten in percentages gemeten nauwelijks effect hebben op de natuur. Volgens de rechtbank is dat onvoldoende gebeurd. Die verlangt nu ook een ecologische onderbouwing van het effect van de agrarische bedrijven op de kwaliteit van de natuur.
Wat de provincie gaat doen met de uitspraak is nog onduidelijk. Die moet eerst grondig worden bestudeerd, zegt een woordvoerder. Volgens MOB-advocaat Valentijn Wösten zit er maar één ding op: er moet een duidelijke en juridisch sluitende oplossing komen voor het stikstofprobleem in heel Nederland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #777334
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #777374
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Maandag23° / 13°10 %
-
Dinsdag21° / 14°95 %
-
Woensdag20° / 13°95 %

















