Frans voedselagentschap waarschuwt voor risico's van sojaproducten
Om schadelijke gezondheidseffecten te voorkomen, zouden grootschalige cateraars als schoolkantines en bedrijfsrestaurants geen producten op basis van soja moeten serveren. Ook de productie- en verwerkingstechnieken van soja moeten op de schop.
Met die waarschuwing komt Anses, de Franse evenknie van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit. Soja is een belangrijke bron van zogeheten isoflavonen, een stof die van nature in planten voorkomt en dezelfde werking heeft als het vrouwelijke hormoon oestrogeen. Bij overconsumptie kunnen toxische effecten ontstaan op het voortplantingssysteem, stelt Anses.
Isoflavonen komen van nature voor in peulvruchten en in groenten, maar hun gehalte is bijzonder hoog in bepaalde voedingsmiddelen die van soja worden gemaakt. De voedingsmiddelen die de meeste isoflavonen bevatten, zijn allemaal op basis van soja. Uit onderzoek van Anses blijkt dat de maximaal aanbevolen norm voor isoflavonen wordt overschreden bij 76 procent van de kinderen tussen 3 en 5 jaar oud die sojaproducten eten. Bij volwassenen gaat het om 47 procent.
Om te voorkomen dat overconsumptie van het stofje plaatsvindt, zouden sojaproducten in ieder geval moeten worden geschrapt uit het aanbod van cateraars, adviseert Anses. Fabrikanten en producenten kunnen bijdragen door landbouwkundige technieken en productieprocessen te implementeren waarmee ze de isoflavonenniveaus kunnen verlagen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6150R trekker (MID) #64511
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, € 1.750
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°90 %
-
Zondag14° / 8°85 %
-
Maandag17° / 6°5 %

















