Britse boeren leggen verkeer in hartje Londen weer plat
Voor de derde keer in vier maanden trekken boze boeren maandag naar het Londense Westminster, waar de Britse regering huist. De boeren willen dat een erfbelasting op agrarische bedrijven van tafel gaat.

De boeren trokken in november ook al naar Londen. Sindsdien is een petitie tegen de erfbelasting 149.000 keer getekend. Ondanks die steun is de Labour-regering van premier Keir Starmer niet van zins de plannen terug te draaien.
Met het wetsvoorstel moeten boeren met bezittingen ter waarde van meer dan 1 miljoen pond (1,2 miljoen euro) 20 procent erfbelasting gaan betalen. De heffing maakt deel uit van een plan van de Britse regering om rijken zwaarder te belasten om zo de overheidsuitgaven en -inkomsten in balans te brengen. De nieuwe protesten komen in aanloop naar een debat over de voorjaarsbegroting waar de erfbelasting deel van uitmaakt.
Save British Farming
De protesten van maandag zijn georganiseerd door Save British Farming en worden onder meer ondersteund door de partijleider Nigel Farage van Reform UK en televisieboer Jeremy Clarkson. De maker van de populaire tv-serie Clarkson's Farm laat zich opvallend fel uit. Volgens hem wil de Britse regering het platteland vol zetten met 'immigrantendorpen en windmolenparken'.
'Maar voordat ze dat kunnen doen, moeten ze het platteland eerst etnisch zuiveren van boeren. Daarom komen ze met een budget dat boeren vrijwel onmogelijk maakt', aldus Clarkson tegen de Britse krant The Standard.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn Ploeg VARI MASTER 121 (BV) #690785
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %