China breidt onderzoek uit naar zuivelsubsidies in EU-lidstaten
China heeft het onderzoek naar subsidies van de Europese Unie voor zuivelproducten die in het land worden geïmporteerd uitgebreid. Steunprogramma's in individuele lidstaten worden nu ook onder de loep genomen.
Beijing startte in augustus al een onderzoek naar de import van kaas, melk en room uit de Europese Unie (EU). Dit als reactie op de hogere Europese importheffingen op in China gemaakte elektrische auto's.
Volgens het Chinese ministerie van Handel wordt naast de EU-subsidieprogramma's nu ook gekeken naar subsidieprogramma's in Denemarken, Frankrijk, Italië en Nederland. De uitbreiding omvat programma's als landbouwpromotie, verzekeringen en investeringssubsidies.
FrieslandCampina op nderzoekslijst
Vorige maand bevestigde zuivelcoöperatie FrieslandCampina dat het door China op de onderzoekslijst is gezet. De Europese Commissie heeft al laten weten de belangen van de Europese zuivelindustrie 'krachtig' te verdedigen.
Volgens gegevens van de Chinese douane is de Europese Unie de op een na grootste bron van zuivelproducten in China, na Nieuw-Zeeland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag10° / 5°20 %
-
Maandag7° / 3°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %

















