'Voedsel is het goud van de 21ste eeuw'
In een wereld waarin economische spanningen en geopolitieke schuifbewegingen de agenda bepalen, lijkt één ding duidelijker dan ooit: de land- en tuinbouw zijn strategische sectoren die onze positie op het wereldtoneel bepalen.

Voedsel, daar draait het om. Niet langer alleen als de boterham op tafel, maar steeds meer als schaakstuk in een ingewikkeld geopolitiek spel. Een spel waarvan nog niet iedereen in de gaten heeft dat het wordt gespeeld.
We kunnen zonder veel dingen, maar niet een week zonder eten. Dat maakt voedsel het goud van de 21ste eeuw. Dat is niet toevallig ook de titel van het jaarcongres van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) op 21 november.
Als boeren voelen we ons verantwoordelijk voor dat goud. Niet alleen met het oog op vandaag, maar juist ook met een blik op de toekomst. We innoveren, investeren in duurzame teeltmethodes en ontwikkelen nieuwe technologieën om de opbrengsten te optimaliseren en de ecologische impact te minimaliseren.
Boeren en tuinders zijn een soort moderne alchemisten die aarde, zon en regen omzetten in het goud van morgen
Maar we weten nu meer dan ooit hoe kwetsbaar onze voedselvoorziening kan zijn in tijden van nood. Of het nu gaat om natuurrampen, hongersnood, oorlogen of verstoringen in internationale handelsroutes, voedselzekerheid is de uitdaging van deze eeuw.
Voedsel is de stille macht in handen van wie het kan produceren. Kijk naar de recente conflicten en crises. Energie en grondstoffen zijn belangrijk, natuurlijk, maar een volk voed je niet met olie of microchips. De boer van nu is niet alleen voedselproducent, maar ook de bewaker van onze voedselsoevereiniteit.
En als we ons realiseren dat klimaatverandering en geopolitieke spanningen steeds meer druk zetten op onze voedselsystemen, dan wordt de rol van boeren en tuinders als onze strategische goudreserve nog crucialer. Het maakt hen een soort moderne alchemisten die aarde, zon en regen omzetten in het goud van morgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
-
Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, € 22.680
-
John Deere 6215R trekker (LIE) #30354
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 12°10 %
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %