Aanpak Staphylococcus aureus lastig door diversiteit aan stammen
De aanpak van Staphylococcus aureus bij melkvee is lastig doordat er verschillende stammen van deze bacterie zijn. Dat maakt de werking van vaccins tegen de mastitisverwekker beperkt effectief, blijkt uit onderzoek van Kitty Exel, die dinsdag promoveerde aan de Universiteit Utrecht.
Volgens Exel zit er variatie in bedrijven van Staphylococcus aureus (S. aureus)-stammen. Bepaalde locaties in het lichaam kunnen reservoirs zijn voor deze stafylokok, zoals hakken en speenhuid. Dat maakt deze veroorzaker van mastitis bij koeien lastig onder controle te brengen. De reservoirs zijn met de behandelmethoden, zoals een injector in de uier, lastig te bereiken.
Een ander punt wat de behandeling bemoeilijkt, is dat er verschillende stammen zijn. Uit onderzoek naar de zogenaamde wandteichoïnezuren (WTA's) blijkt dat de celvorm van de verschillende stammen kan variëren. Dat maakt het lastig een generiek vaccin tegen deze bacterie in te zetten.
Volgens Exel is een vervolgonderzoek nodig om te zien wat dit betekent voor de werking van het herkennen van S. aureus door het immuunsysteem.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 AutoCommand
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag21° / 16°80 %














