Plukon neemt Deens bedrijf over
Plukon Food Group neemt HKScan Denmark over. Dit Deense bedrijf heeft 680 werknemers en behaalde in 2023 een omzet van 230 miljoen euro.

HKScan Denmark verpakt kip voor consumentengebruik en produceert ready-to-eat en ready-to-heat kipproducten. Het bedrijf levert voornamelijk verse kipproducten aan supermarktketens in Denemarken onder zijn eigen merk Rose Poultry. Ook in Zweden verkoopt HKScan veel privatelabelproducten en diepvriesproducten.
Het slachten en uitsnijden van het pluimvee vindt plaats in het Deense Vinderup. De verwerking gebeurt op een bedrijf in Skovsgaard.
Plukon produceert kipproducten en kant-en-klaarmaaltijden en is bekend met het overnemen van andere bedrijven in het buitenland. Het hoofdkantoor zit in het Gelderse Wezep. Met de overname van HKScan heeft het bedrijf vestigingen in zeven landen. In 2023 behaalde Plukon met 9.500 medewerkers een omzet van 3,1 miljard euro.
Groeiambities
CEO Kees Kraijenoord van Plukon Food Group verwelkomt Denemarken als het zevende thuisland van Plukon. 'Deze strategische stap sluit niet alleen perfect aan bij onze groeiambities, maar biedt ons ook de mogelijkheid om onze marktaanwezigheid in heel Scandinavië uit te breiden.'
Het managementteam van HKScan Denmark laat weten uit te kijken naar deelname aan Europa's grootste gevogelteproducenten met uitgebreide knowhow in pluimvee en een focus op innovatie. 'Samen met onze producenten, medewerkers en klanten staan we te popelen om onze activiteiten in Denemarken, Zweden en daarbuiten te ontwikkelen in samenwerking met Plukon.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SO) #688719
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (LH) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %