LTO Noord wil afwegingsladder voor uitbreiding defensielocaties
LTO Noord vraagt het ministerie van Defensie meer rekening te houden met toekomstige ontwikkelingen in de land- en tuinbouw waar het gaat om nieuwvestiging van defensieactiviteiten. Dat zegt de belangenorganisatie in reactie op het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie.

In het programma wil het ministerie het aantal activiteiten op huidige landbouwgrond fors uitbreiden. Het gaat om nieuwe kazernes, oefenterreinen, munitieopslaglocaties en laagvliegzones voor helikopters.
LTO Noord pleit voor het hanteren van een afwegingsladder. Daarmee worden de prioriteiten van defensie meer in balans gebracht met de belangen van de omgeving. Zo moet volgens de organisatie eerst worden gekeken naar het beperken van de ruimtevraag door Defensie. Zo mogelijk moeten huidige locaties intensiever worden ingezet of verlaten locaties opnieuw in gebruik worden genomen.
Combinatie met natuurgebied
De combinatie met een natuurgebied is volgens LTO Noord in het verleden ook goed mogelijk gebleken. Verschillende voormalige oefengebieden zijn inmiddels aangewezen als Natura 2000-gebied en herbergen de meest bijzondere natuursoorten.
In het algemeen moet voor ieder afzonderlijk plan een landbouweffectenrapportage worden opgesteld, bepleit LTO Noord.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MG) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
New Holland Tractor T6.160 (RL) #691193
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SB) #691830
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor 6150R (MD) #63046
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %