Gelderland wil bedrag subsidieregeling wolvenrasters vervijfvoudigen
De provincie Gelderland wil de subsidieregeling voor wolvenrasters flink uitbreiden. In het voorstel van BBB-gedeputeerde Harold Zoet staat dat de subsidie voor alle dierenhouders moet gelden en dat het bedrag moet worden uitgebreid naar 1 miljoen euro per jaar.

Op dit moment is er 200.000 euro beschikbaar voor schapen- en geitenhouders, met een maximum van 20.000 euro per aanvraag. In een commissievergadering bleek dat een grote meerderheid van de partijen voor het plan van de gedeputeerde is.
In het voorstel staat ook dat probleemwolven sneller moeten kunnen worden afgeschoten. Zoet wil dat een wolf die twee keer een kudde achter een hek aanvalt, kan worden gedood. De gedeputeerde vindt niet dat hier DNA-onderzoek voor nodig is. 'We zien in Duitse gegevens dat wolven vaak terugkeren naar een plek waar ze hebben aangevallen. Als het de verkeerde wolf is, kunnen we er niets meer aan doen. Dan is hij al dood.'
De Europese Commissie heeft een voorstel gedaan om de beschermde status van de wolf te verlagen. Mocht dit worden aangenomen, dan zijn er meer mogelijkheden bij het beheer van de wolvenpopulatie. Met de huidige regels mogen wolven niet zo maar worden gedood, voor individuele 'probleemwolven' is wel een uitzondering mogelijk. Bijvoorbeeld als de wolf hondsdol of agressief is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %