China grootste verstrekker van landbouwsubsidies
China is veruit de grootste subsidieverstrekker aan de nationale voedselindustrie, zo blijkt uit een nieuw overzicht van de Oeso over landbouwsteun. De Europese Unie volgt op de vierde plek.
De Volksrepubliek kent nu de meeste landbouwsubsidies toe, goed voor 36 procent van het totaal. India, de Verenigde Staten en de Europese Unie, eveneens grote landbouwproducenten, zijn respectievelijk goed voor 15 procent, 14 procent en 13 procent.
De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso) schat de landbouwhulp voor in totaal 54 landen over de afgelopen twee jaar op zo'n 808 miljard euro per jaar. De steun omvat zowel subsidies aan boeren als prijskortingen voor consumenten. Qua landbouwfinanciering is er sinds begin 2010 structureel weinig veranderd. En pogingen om landbouwsubsidies terug te dringen zijn grotendeels tot stilstand gekomen.
De Oeso staat al jarenlang kritisch tegenover landbouwsteun omdat die volgens de organisatie de marktwerking verstoort en milieubelastende productiemethoden in stand houdt. In het nieuwe rapport staat dat landbouwsteun bovendien de economische groei belemmert, net als aanpassingen aan het veranderende klimaat. De organisatie roept daarom op tot hervormingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
-

John Deere 2026R zonder cabine (EMT) #701596
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag21° / 16°50 %
-
Dinsdag27° / 14°0 %
-
Woensdag32° / 17°0 %

















