Duitsers introduceren lesmateriaal over varkens met krulstaarten
In Duitsland is lesmateriaal ontwikkeld over het houden van varkens met krulstaarten. Het is bedoeld voor de beroepsopleidingen van varkenshouders en medewerkers, maar ook beschikbaar voor boeren die hiermee aan het oefenen zijn.

In Duitsland bestaat sinds 2019 een actieplan om te komen tot het houden van varkens met een krulstaart. Twee keer per jaar moeten varkenshouders een risicoanalyse op hun bedrijf uitvoeren en aangeven welke stappen zijn genomen in het verminderen van bijten aan oren en staarten. Op deze manier gaan ze stapsgewijs naar het houden van varkens met krulstaarten.
Het Netzwerk Fokus Tierwohl heeft meerdere onderzoeken lopen naar bijvoorbeeld hokinrichting, klimaat, de rol van voer en water, hokverrijking om bijtgedrag te voorkomen en hoe in te grijpen als het toch misgaat. Op basis van alle kennis tot nu toe is lesmateriaal ontwikkeld voor de beroepsopleidingen.
Dat materiaal is ook relevant voor Nederlandse varkenshouders die op weg naar 2030 bezig zijn met bijtgedrag aanpakken en varkens met krulstaarten houden. De modules over de oorzaken van bijtgedrag en de aanpak ervan zijn het interessantst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, € 6.966
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (SO) #517313
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %