Supermarkten scharen zich achter 0 procent btw op groente en fruit
Verschillende supermarktketens hebben zich aangesloten bij een maatschappelijk akkoord om de btw bij groente en fruit te verlagen naar 0 procent. Het gaat om Aldi, Plus, Dirk en Ekoplaza.

De retailpartijen hebben afgesproken dat het weggevallen btw-component volledig wordt doorgegeven aan de consument. Dit zou betekenen dat groente en fruit daadwerkelijk 9 procent goedkoper zou worden. Het akkoord is behalve door de supermarktbedrijven ook ondertekend door onder meer Glastuinbouw Nederland, de Transitiecoalitie Voedsel, GroentenFruit Huis en talloze wetenschappers.
In het akkoord gaat het om verse, onbewerkte groente en fruit. De ketenpartijen hebben gezamenlijk besloten dat er geen juridisch gesteggel gaat komen over wat er wel en niet onder de regeling valt. De betrokken partijen willen dat het beleid uiterlijk per1 januari 2025 ingaat.
Door btw bij groente en fruit af te schaffen loopt de overheid een flinke som geld mis, maar volgens de betrokken organisaties en experts gaat de beleidsverandering zich terugverdienen. In het akkoord staat: 'Door een gezonde leefstijl met een gezond voedingspatroon realiseren we lagere maatschappelijke kosten door bijvoorbeeld minder zorgkosten, minder ziekteverzuim en hogere arbeidsproductiviteit.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, € 22.680
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %